Bøker og brosjyrer
Her finner du en fullstendig oversikt over våre bøker og informasjonsmateriell. Du er velkommen til å sende oss en bestilling om du finner noe av interesse!

Fra voksne til voksne
Pris: 100,- kr
Erfaringsdeling mellom voksne med CP. 15 personer i alderen 22-66 år forteller om livet med CP - i hverdagslivet, yrkeslivet og samlivet.

Hei! En i klassen din har CP
Brosjyre og personlig ark
Pris: Gratis
Brosjyre hvor seks unge med CP som forteller klassekamerater hva CP er og hvordan diagnosen påvirker dem i hverdagen.
Brosjyren hører sammen med et personlig ark/wordmal som fylles ut på nett og printes, der den som har CP selv kan fortelle om sin diagnose og egne utfordringer i skolehverdagen og på fritiden.
Hei, en i klassen din har CP (PDF)

Se oss, spør oss og lytt til oss
Brosjyre og personlig ark
Pris: Gratis
En brosjyre beregnet for personer som arbeider innenfor hjelpeapparatet. Brosjyren informerer om hvordan diagnosen kan arte seg for eldre personer med CP og deres spesielle behov.
Brosjyren hører sammen med et personlig ark/wordmal som fylles ut på nett og printes, der den som har CP selv kan presentere sitt utfall og gi uttrykk for behov overfor omsorgspersoner og hjelpere.

Mestringsgrep mot stress
Nedlastbar brosjyre
Pris: Gratis
Hvordan kan foreldre til barn med funksjonsnedsettelser
forebygge høyt stress eller redusere stress
og belastning? Brosjyre på 16 sider skrevet av psykologspesialist Bjørn Lerdal.